28.01.2025 13:29
НОВИНИ ЦЕНТРУ
Ігор Смешко: Демократія неможлива без сильних політичних партій, без середнього класу та опозиції.
23.05.2025
У демократії, як складної системи, є свої об"єктивні закони. Ігор Смешко про три закони Демократії
16.08.2024 |
ЯКБИ УКРАЇНА НЕ ВИСТОЯЛА ТА КАПІТУЛЮВАЛА У ЛЮТОМУ-КВІТНІ 2022 РОКУ?28.01.2025 13:29
Масштабна війна, розв’язана росією проти України, є не лише спробою знищити незалежну державу, але й загрозою для всього демократичного світу. росія порушує всі домовленості та міжнародні договори. Усі перерви в боях вони використовують лише як шанс відновитися та перегрупуватися для наступної атаки. Якщо вони не зазнають поразки, в якийсь момент знову почнеться бійня, і Росія спробує перекроїти карту Європи.
Цей сценарій чітко демонструє, що капітуляція України призвела б до катастрофічних наслідків не лише для українців, а й для всієї Європи та світу. Як тут не згадати слова Ігор Смешко з інтерв'ю канадському кабельному телеканалу "Kontakt TV" у грудні 2021 року: Україна не тільки захищає демократичний фронт на східному фланзі НАТО, не бувши членом НАТО. Вона захищає від реалізації ще однієї геополітичної цілі Путіна – не допустити консолідації Європи, стати гегемоном, головним гравцем у Європі -> https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1053794946100905&id=100044112292331&set=a.783543489792720&locale=mt_MT
І так, щоб сталося:
У разі капітуляції Росія б встановила маріонетковий уряд у Києві. Проросійські політики, які перебували у вигнанні або в тіні, повернулися б до влади. Вони б ліквідували демократичні інституції, запровадили цензуру та розпочали масові репресії.
Україна перетворилася б на аналог Білорусі, але з набагато жорсткішим режимом і прямим управлінням з Москви.
На територіях, які вже були тимчасово окуповані росією, масові викрадення, тортури та депортації стали нормою. У разі повного контролю репресії набули б тотального характеру.
Тисячі українців були б ув’язнені або депортовані. Українська інтелігенція, журналісти, активісти та військові стали б першими жертвами режиму.
Українська економіка була б поглинута російською. Критична інфраструктура, сільське господарство та промисловість використовувалися б виключно для інтересів Кремля.
Масове безробіття, зубожіння населення та відсутність перспектив для розвитку.
Перемога Росії в Україні підірвала б довіру до НАТО та ЄС. Це надихнуло б росію на подальші агресивні дії проти Молдови, країн Балтії та, можливо, навіть Польщі.
Європа опинилася б перед загрозою нової масштабної війни.
росія цілеспрямовано знищувала б українську культуру, забороняючи мову, освіту та символи української державності.
Депортації, заміна української мови російською, знищення історичних пам'яток і заборона національних символів.
Попри окупацію, український опір тривав би. Партизанські загони, диверсії та підпільні рухи стали б невіддільною частиною боротьби за свободу.
Є впевненість, що український опір продовжував постійні атаки на російські військові об'єкти, вбивства колаборантів, що викликало б зростання репресій з боку окупантів.
Санкції проти росії продовжилися б, але їхня ефективність зменшилася б, оскільки Захід зіткнувся б із власними кризами.
Гуманітарна катастрофа в Україні, мільйони біженців, зростання соціального напруження в ЄС.
Війна як постійний стан
Якщо росія не зазнає остаточної поразки, вона ніколи не зупиниться. Будь-яка тимчасова пауза чи угода використовуватиметься лише для перегрупування та підготовки до наступної агресії і як наслідки - нестабільність у Європі, зростання військових витрат та нові конфлікти, як це зображено на мапі.
І підсумовуючи скажемо відверто: Українська боротьба за свободу стала бар'єром для російської агресії, який зупинив плани Кремля зруйнувати світовий порядок. Якби Україна не вистояла у лютому-квітні 2022 року, світ зіткнувся б із новою ерою глобальної нестабільності та насильства.
Перемога росії в Україні створила б глобальну коаліцію автократій, що підірвало б світову безпеку та відновило загрозу глобального ядерного конфлікту:
- Зростання військової активності на різних континентах, конфлікти в Тайванській протоці, на Близькому Сході та Корейському півострові.
- Підрив системи нерозповсюдження ядерної зброї: Іран і КНДР отримали б додаткові ресурси та технології для розвитку своїх ядерних програм, а інші держави могли б розпочати створення власної ядерної зброї.
- Ослаблення міжнародних інституцій: Організації, як-от ООН та МАГАТЕ, зіткнулися б із кризою довіри та ефективності, оскільки авторитарні держави блокували б будь-які рішення через своїх союзників.
Війна в Україні — це не лише боротьба за територію за існування та державність України, а й за майбутнє світового порядку, Європи та Демократії.
«Тиранія завжди шукає союзників, щоб разом зігнути світ під свою волю. Але історія показала, що свобода завжди знаходить спосіб перемогти». — Джон Ф. Кеннеді.
Аналітична група Центру стратегічних досліджень та аналізу http://csda.in.ua
|
СВОЇМИ ОЧИМА
МОБІЛІЗАЦІЯ та НЕКОМПЕТЕНТНІСТЬ
20.01.2024 ЗМІ ПРО НАСПОГЛЯДРегіональні агентства
Кто поможет аэропорту Запорожья?
28.03.2013 / Запоріжжя ОпитуванняЯкі проблеми є найбільш актуальними для України?Результати |
Додати коментар